Yunanistan Vizesi

Yunanistan Devleti, bir Avrupa Birliği üyesi ve Schengen topluluğu üye ülkesidir. T.C. Vatandaşları Yunanistan seyahatleri öncesi Umuma Mahsus Pasaport (Bordo) sahibi olmaları halinde veya Pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise bu ülkeyeYunanistan vizesi alarak seyahat etmeleri mecburidir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri ise; 180 gün içinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile ülkeler arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması nedeni ile Yunanistan vize işlemlerinde muaf tutulacaklardır.

Kişiler Yunanistan vizesi için başvurularını istisnai durumlar dışında direk olarak Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Vize başvuru sahipleriYunanistan Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler

Yunanistan Schengen vize başvurularında bulunacak vatandaşlarımız vize başvuru işlemleriniz için LÜTFEN Bizimle iletişime geçin.

 

> Temsilcilerimiz, Yunanistan vizesi için hazırlanması gereken evrakları e-mail olarak sizlerle paylaşacaktır.

  Başvuru evraklarınızda olumsuz bir durum ile karşılaşılmaması halinde en uygun başvuru gününde vize başvurularınız gerçekleşmiş olacaktır.

 

> 25 eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen vize başvurularında parmak izi bilgilerini beyan etmemiş vatandaşlarımızı ise Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeleri için randevu tarihi ve saati konusunda bilgilendireceğiz. Sizler için uygun olan randevu saati ve tarihi onayınıza sunulacaktır.


>
 Yunanistan vizesine dair tüm soru ve görüşlerinizi lütfen bize yazın info@bodrumvize.com e-posta hesabımız üzerinden temsilcilerimizle iletişim kurabilir sorularınıza yazılı olarak yanıt alabilirsiniz.

Yunanistan’a Vize Alacakların Dikkatine

 

Umuma Mahsus(Bordo) Pasaport Hamilleri: Yunanistan Vize işlemlerine tabidir. 

 

Diplomatik (Siyah) Pasaport Hamilleri: Yunanistan Vize işlemlerinden muaftır.

 

Hususi ( Yeşil) Pasaport Hamilleri:  Yunanistan Vize işlemlerinden muaftır.

 

Hizmet( Gri) Pasaportu Hamilleri :  Yunanistan Vize işlemlerinden muaftır.

 

Yunanistan seyahati gerçekleştirecek TC Bordo pasaport (umuma mahsus) sahiplerinin seyahatleri öncesi Yunanistan vizesi almaları zorunludur.

 

Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet) ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi kişiler ise yıl içerisin de 90 ikamet gününü ihlal etmeme kaydıyla Yunanistan vize işlemlerinden muaftır.

 

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Yunanistan ve tüm Schengen üye ülkeler biyometrik bilgi sistemine geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple; pasaportunda ”VİS” ibaresi bulunmayan vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini sonlandırabilmeleri için biometrik bilgilerini ibraz etmek durumundadır. 

 

Yunanistan vizesi biometrik bilgi ibrazı için, Yunanistan vize başvuru sahibi başvuru esnasında hazır bulunmalı parmak izi ve biyometrik bilgilerini beyan etmelidir. Yunanistan vize merkezlerine verilecek biyometrik bilgiler 5 yıl süreyle bu ülke vizesi için yapılacak her yeni başvurular da geçerliliğini koruyacaktır. 

Eğer böyle bir durum yok ise tüm Schengen ülkeleri için 5 yıl geçerli olacak parmak izi/biyometri işlemi için bir kez ofisimize gelmeniz gerekmektedir. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra vize departmanımız sizin adınıza evraklarınızı hazırlayacak ve randevu tarihini size bildirecektir.

Yunanistan turistik vize, Yunanistan ticari vize, Yunanistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi ve diğer Yunanistan vize kategorileri için bu web sitesinin konu ile ilgili olan butonlarını kullanabilir, gerekli evrakların listesine, vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere bu başlıklar altında ulaşabilirsiniz.